Znajdź swój kraj i przejdź do właściwej strony LIVISTO

Nowości, wydarzenia

Powrót
25 listopada 2023

JESIENNE NOWOŚCI OD LIVISTO

Jesienią tego roku LIVISTO poszerzyło swoje portfolio o kilka nowych produktów.

1. V-SKIN
V-SKIN to nowa linia produktów dermatologicznych dla psów i kotów o unikalnych składach, która została stworzona przez ekspertów w dziedzinie dermatologii weterynaryjnej. Są to produkty do profilaktyki oraz wspomagania leczenia głównych problemów otologicznych i skórnych z optymalnym rozwiązaniem dla każdej sytuacji.
2. Biodor® Animal
Biodor® Animal to gama produktów przeznaczona do usuwania nieprzyjemnych zapachów i czyszczenia. Dzięki innowacyjnej technologii PermaZym® natychmiastowo i trwale neutralizuje nieprzyjemne zapachy, jak również trwale i głęboko czyści. Efekt tej technologii osiągany jest dzięki unikalnej liczbie i różnorodności bakterii. Usuwają one poprzez rozkład enzymatyczny podłoże dla bakterii, które odpowiadają za tworzenie nieprzyjemnych zapachów.
3. Zestaw ActiveCell: PetCellpen® oraz EquCellpen®
PetCellpen® oraz EquCellpen® to urządzenia przeznaczone do bezpośredniej terapii zimną plazmą w leczeniu małych zwierząt oraz koni.
Zimna plazma pod ciśnieniem atmosferycznym (CAP) składa się z powietrza zjonizowanego pod napięciem elektrycznym i zawiera zarówno składniki fizyczne, jak i chemiczne. Różne efekty biologiczne CAP opierają się na synergistycznym działaniu składników plazmy. Wykazują one silne działanie antyseptyczne, które nie powoduje problemów z opornością i osiąga wyraźne działanie głęboko penetrujące. Dlatego CAP idealnie nadaje się do usuwania szkodliwego biofilmu i wieloopornych bakterii ze skóry i ran. Inne potwierdzone efekty obejmują poprawę krążenia krwi i mikrokrążenia, zwiększoną proliferację komórek, a także działanie przeciwzapalne. Wszystko to jest szczególnie korzystne w przypadku zaburzeń gojenia ran.
W bezpośredniej terapii zimną plazmą pacjentowi przekazywane są także impulsy prądu o wysokiej częstotliwości. Te sygnały elektromagnetyczne można wykorzystać na przykład do zniesienia blokad i napięcia mięśni, a tym samym do złagodzenia bolesnych schorzeń.
4. IMOXAT
Roztwór do nakrapiania z imidaklopridem i moksydektyną. Do stosowania u psów, kotów oraz fretek dotkniętych, lub zagrożonych mieszanymi infestacjami pasożytów.
Połączenie imidaklopridu i moksydektyny, stosowane jest miejscowo jako roztwór do nakrapiania przeciwko endo- i ektopasożytom, takim jak nicienie, owady i roztocza.