Znajdź swój kraj i przejdź do właściwej strony LIVISTO

AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA

NEWS
10 lutego 2022
Przedstawiamy - HAPPY VET PROJECT
Niezmiernie miło nam poinformować, że platforma HAPPY VET PROJECT już działa:

Jako lekarze weterynarii kochamy zwierzęta i opiekujemy się nimi z wrażliwością, czułością oraz troską. Pracujemy wiele godzin każdego dnia podejmując różne decyzje, radząc sobie nieraz z trudnymi emocjami. Często brakuje nam czasu na odpoczynek, dla rodziny i przyjaciół, na zadbanie o siebie, w tym na zdrowsze odżywianie. Z tego powodu stworzyliśmy dla Państwa platformę internetową koncentrującą się wokół trzech zasadniczych obszarów - zapobieganie, rozpoznawanie i ponownie skupienie się na przyczynach, które mogą prowadzić do wypalenia zawodowego lub pomóc Państwu odkryć inne sposoby czerpania przyjemności z wykonywanego zawodu: Vet Voices: Treści skoncentrowane na sile umysłu, psychologii, tematach takich jak motywacja, wybór drogi życiowej, stawianie granic, praca zespołowa oraz komunikacja. Vet Yogi: Vet Yogi zaprojektowaliśmy wraz z dr Crisem Pestana - praktykującym lekarzem weterynarii oraz certyfikowanym instruktorem jogi. Jest to terapeutyczny, kompleksowy i przystępny program, w pełni dostosowany do potrzeb zawodu lekarza weterynarii. Eat Well Vet: Szybkie, praktyczne i pełnowartościowe przepisy na posiłki, które idealnie nadają się do zabrania do pracy, stworzone przez ekspertów - kucharza i dietetyka oraz wskazówki, które pozwolą zaoszczędzić czas w kuchni i lepiej się odżywiać. Możemy zaczynać? Czy przyłączą się Państwo do nas? https://happyvetproject.org

NEWS
26 października 2021
EGGVP to teraz Access VetMed
Access VetMed (https://accessvetmed.eu/ ) to nowa nazwa dla dotychczasowej Europejskiej Grupy ds. Generycznych Produktów Weterynaryjnych (EGGVP).

Stowarzyszenie działa od 2002 roku, stawiając sobie jako cele osiągnięcie zrównoważonej polityki i prawodawstwa w zakresie ochrony zdrowia zwierząt, ułatwienie dostępu do produktów weterynaryjnych, a zarazem odpowiedzialne stosowanie ich w Europie w ramach inicjatywy ´One Health´. Tworzy ją 25 generycznych weterynaryjnych firm farmaceutycznych (w tym LIVISTO), które są obecne w 31 krajach Unii Europejskiej, zatrudniają ponad 7600 pracowników i posiadają 45% wszystkich pozwoleń na dopuszczenie do obrotu dla generycznych produktów weterynaryjnych w Europie. Zmiana nazwy jest jasnym przesłaniem, ponieważ słowo ACCESS jest akronimem od: Availability (dostępność), Compliance (zgodność z przepisami), Convenience (wygoda), Efficacy (skuteczność), Safety (bezpieczeństwo) i Savings (oszczędność). Cechy te mają znaczący wpływ na zdrowie i dobrostan zwierząt, co również bezpośrednio przyczynia się do zdrowia ludzi i ochrony środowiska. Access VetMed dąży do tego, aby być uznanym za europejski głos przemysłu związanego z produktami weterynaryjnymi generycznymi o dodanej wartości, ponieważ jego członkowie coraz częściej wytwarzają produkty o właściwościach, takich jak wygodniejsza forma podania, dawkowanie lub smakowitość w porównaniu z produktami oryginalnymi.