Znajdź swój kraj i przejdź do właściwej strony LIVISTO
Powrót

Bezpośrednia terapia zimną plazmą w leczeniu małych zwierząt oraz koni

PetCellpen®

EquCellpen®

Zimna plazma pod ciśnieniem atmosferycznym (CAP) składa się z powietrza zjonizowanego pod napięciem elektrycznym i zawiera zarówno składniki fizyczne, jak i chemiczne. Różne efekty biologiczne CAP opierają się na synergistycznym działaniu składników plazmy. Wykazują one silne działanie antyseptyczne, które nie powoduje problemów z opornością i osiąga wyraźne działanie głęboko penetrujące. Dlatego CAP idealnie nadaje się do usuwania szkodliwego biofilmu i wieloopornych bakterii ze skóry i ran. Inne potwierdzone efekty obejmują poprawę krążenia krwi i mikrokrążenia, zwiększoną proliferację komórek, a także działanie przeciwzapalne. Wszystko to jest szczególnie korzystne w przypadku zaburzeń gojenia ran.

W bezpośredniej terapii zimną plazmą pacjentowi przekazywane są także impulsy prądu o wysokiej częstotliwości. Te sygnały elektromagnetyczne można wykorzystać na przykład do zniesienia blokad i napięcia mięśni, a tym samym do złagodzenia bolesnych schorzeń.

Korzyści wynikające z terapii zimną plazmą pozwalają na wszechstronne zastosowanie u pacjentów w okresie rehabilitacji pooperacyjnej.

Dlaczego PetCellpen® oraz EquCellpen® są idealne dla Twojej praktyki weterynaryjnej:
- Urządzenia są łatwe w obsłudze oraz w użyciu. Nie wymagają żadnych materiałów pomocniczych.
- Dzięki elektrodom dostosowanym do konkretnych terapii i zmiennym ustawieniom zakres zastosowania jest niezwykle szeroki.
- Wymienne akumulatory zapewniają długi czas pracy bez zbędnych przerw.
- Dzięki licznym zastosowaniom PetCellpen® oraz EquCellpen® nadają się do codziennej praktyki.
- Zapewniają skuteczne wsparcie w walce z wieloopornymi mikroorganizmami i z tego powodu urządzenia można stosować na każdy rodzaj rany oraz w przypadku różnych zakaźnych chorób skóry.